Doties uz galveno saturu

Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi par tulznām

Vai labāk ļaut tulznai izžūt?

Nē, ļaujot tulznai izžūt atvērtā veidā, brūce tiek pakļauta baktērijām, ūdenim un gaisam, ļaujot veidoties krevelei. COMPEED® hidrokoloīda tehnoloģija saglabā ādas dabiskā mitruma līmeni, radot optimālu vidi, lai veicinātu dzīšanas procesu, novēršot kreveles veidošanos.

Vai COMPEED® ir piemērots cilvēkiem ar diabētu vai asinsrites problēmām?

Pacienti ar diabētu vai asinsrites problēmām var saskarties ar dzīšanas problēmām un/vai sāpju izjūtas samazināšanos. Lai izvairītos no infekcijām, diabēta slimniekiem jākonsultējas ar ārstu pirms COMPEED® izmantošanas.

Mans COMPEED® plāksteris ir kļuvis balts pēc uzlikšanas. Vai tas ir normāli?

Jā, ja plāksteris ir kļuvis balts, tas nozīmē, ka tas darbojas. Neaiztieciet to; tas darbojas!

Kad man būtu jānoņem plāksteris?

Neaiztieciet to, kamēr tas nesāk atdalīties pats. Plāksteris var palikt pielipis vairākas dienas.

Biežāk uzdotie jautājumi par varžacīm

Kas ir varžacs?

Varžacis ir sabiezējušas ādas zonas uz pēdas, kas bieži vien spiediena rezultātā izraisa sāpes.

Kas izraisa varžacis?

Varžacis izraisa berze un spiediens uz kaulu zonām, ko rada nepareizi pieguloši apavi. Āda uz pēdas sabiezē, kas ir aizsargreakcija pret spiedienu un berzi.

Kā var ārstēt varžacis?

Vispirms atbrīvojiet un mitriniet spiediena punktus uz pēdas. To var paveikt, uzliekot plāksteri kā polsteri pret berzi un rīvēšanos. COMPEED® plāksteri varžacīm ar salicilskābi satur īpašu gēlu, kas palīdz noņemt varžaci, nekavējoties arī atvieglojot sāpes.

Kā var novērst varžacis?

Lai novērstu varžacis, vispirms atbrīvojiet un mitriniet spiediena punktus uz pēdas, jo īpaši, ja nēsājiet cieši pieguļošas kurpes. Hidrokoloīda plākstera, piemēram, COMPEED® plāksteru varžacīm ar salicilskābi, nēsāšana var samazināt spiedienu, saglabājot dabisko mitruma līdzsvaru.

Kāda ir atšķirība starp varžaci un ādas sabiezējumu?

Varžacs ir sabiezējums ļoti koncentrētā vietā, veidojot konusu, kura spiediens iespiežas dermā un rada sāpes. Ādas sabiezējumu gadījumā sabiezējums rodas plašākā ādas apgabalā.

Kur parasti parādās varžacis?

Varžacis parādās vietās, kas pakļautas spiedienam, bieži ādas zonās virs kaulu izvirzījumiem, piemēram, mazā pirkstiņa sānos.

Cik ilgā laikā varžacis pazūd?

Vienīgais veids, kā uz visiem laikiem novērst varžacis, ir samazināt spiedienu, kas tās rada. Ja spiediens tiek saglabāts, varžacis var atkal parādīties, pat ja tās ir pilnībā noņemtas.

Vai COMPEED® plāksteri varžacīm ar salicilskābi aktīvās vielas var bojāt manu ādu?

COMPEED® plāksteri varžacīm ar salicilskābi satur salicilskābes disku, kas radīts, lai sadalītu varžaci veidojošās šūnas. Ja salicilskābe saglabā kontaktu ar veselu ādu pārāk ilgi, tā var radīt kairinājumu. Neskatoties uz to, ir klīniski pierādīts, ka COMPEED® plāksteri varžacīm ar salicilskābi pielīp daudz efektīvāk (pēc statistikas datiem) nekā tradicionālie varžacu plāksteri, nodrošinot, ka salicilskābe iedarbojas tikai uz varžaci, nevis uz tai apkārt esošo veselo ādu.

Biežāk uzdotie jautājumi par kājas īkšķa deformāciju

Kas ir kājas īkšķa deformācija?

Kājas īkšķa deformācija ir cieti sabiezējumi uz īkšķa locītavas. Tas var būt ārkārtīgi sāpīgi.

Kas izraisa kājas īkšķa deformāciju?

Iekšējs spiediens uz kājas īkšķi var radīt īkšķa deformāciju; kad īkšķis tiek vērsts pret pēdu un locītava tiek izbīdīta uz āru. Cieši pieguļoši un neērti apavi arī var pastiprināt šo stāvokli. Kājas īkšķa deformāciju var izraisīt arī citi medicīniski stāvokļi; ja jums rodas šaubas, konsultējieties ar ārstu.

Kā var ārstēt kājas īkšķa deformāciju?

Operācija ir vienīgais kājas īkšķa deformācijas ārstēšanas līdzeklis. Par laimi jūs varat samazināt berzi un rīvēšanos cietajā zonā. COMPEED® Bunion Plasters kā polsteris balsta ādu, lai novērstu tālāku berzi, nekavējoties mazinot spiedienu.

Kā var novērst kājas īkšķa deformāciju?

Kājas īkšķa deformācijas progresu var būt iespējams aizkavēt, rūpējoties par pēdām. Izvairieties no nevajadzīga spiediena, nēsājot pareizus apavus, jo īpaši pie locītavas un īkšķa zonā. Gadījumos, kad nepieciešams vilkt skaistus apavus, polsterējiet šo zonu, lai samazinātu spiedienu.

Vai COMPEED® Bunion Plasters ir piemēroti cilvēkiem ar diabētu vai asinsrites problēmām?

Pacientiem ar diabētu pirms Compeed® plāksteru izmantošanas jākonsultējas ar ārstu.

Kas ir ādas sabiezējumi?

Ādas sabiezējumi ir cietas, dzeltenas ādas zonas, un tie visbiežāk sastopami uz papēžiem vai pēdas apakšdaļā zem īkšķa. Ādas sabiezējumi parasti ir lielāki nekā varžacis un ar mazāk izteiktu formu.

Kas izraisa ādas sabiezējumus?

Pastāvīga berze, spiediens un svars rada ādas sabiezējumus, piemēram, nēsājot augstpapēžu kurpes, kas pārnes visu ķermeņa svaru uz pēdas priekšpusi.

Kā var ārstēt ādas sabiezējumus?

Sāciet ar atbrīvošanos no sabiezējušās ādas un mitrināšanu. Pamēģiniet COMPEED® plāksterus ādas sabiezējumiem, lai mazinātu spiedienu, mitrinātu un nodrošinātu nekavējošu pretsāpju efektu.

Kā jūs varat novērst ādas sabiezējumu rašanos?

Lai novērstu ādas sabiezējumu rašanos, mēģiniet mitrināt ādu ar kāju krēmu un pīlingu; tā var noņemt vecās ādas šūnas, pirms tās sacietē. Ieteicams arī pasargāt pēdas no berzes un rīvēšanās, jo īpaši, ja apavi, kurus valkāsiet, pārnes vairāk svara uz pēdas priekšpusi.

Vai COMPEED® plāksteri ādas sabiezējumiem ir piemēroti cilvēkiem ar diabētu vai asinsrites problēmām?

Pacientiem ar diabētu pirms Compeed® plāksteru izmantošanas jākonsultējas ar ārstu.

Biežāk uzdotie jautājumi par aukstumpumpām

Kas ir aukstumpumpa?

Aukstumpumpa ir stāvoklis, ko rada Herpes Simplex vīruss, kas izpaužas ar šķidrumu pildītās čūlās ap lūpām, degunu vai vaigu.

Kas izraisa aukstumpumpas?

Parasti herpes vīruss tiek iegūts bērnībā. Gandrīz 80 % pieaugušu cilvēku ir šis vīruss, bet daudziem cilvēkiem tas neizpaužas. Uzliesmojumu var izraisīt dažādi faktori, piemēram:

 • stress;
 • novājināta imūnsistēma;
 • nogurums;
 • drudzis;
 • saaukstēšanās vai gripa;
 • ekstrēmi laikapstākļi (auksts vai karsts);
 • saules iedarbība;
 • menstruācijas;
 • hormoni
Kā aukstumpumpas var ārstēt?

Aukstumpumpas var ārstēt ar krēmiem un hidrokoloīda plāksteriem. COMPEED® plāksteri aukstumpumpām nekavējoties paslēpj aukstumpumpu, pasargā un samazina sāpes, sasniedzot salīdzināmu dzīšanas laiku ar aciklovīra 5 % krēmu*.

*Karlsmark T, Goodman JJ, Drouault Y, Lufrano L, Pledger GW. Randomizēts klīniskais pētījums, kas salīdzina COMPEED® cold sore patch un aciklovīra 5 % krēmu herpes simplex labialis vīrusa ārstēšanā. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2008; 22 (10):

Kā aukstumpumpas var novērst?

Lai gan aukstumpumpu uzliesmojumus nevar novērst, tālāk minētais var palīdzēt samazināt risku saskarties ar tiem un samazināt uzliesmojumu biežumu:

 • vienmēr mazgājiet rokas pirms un pēc saskares ar aukstumpumpām;
 • izvairieties no skūpstīšanās un dalīšanās ar dzērieniem vai lūpu kopšanas produktiem, kamēr aukstumpumpa nav pazudusi;
 • ja zināt, kuri faktori jūsu gadījumā izraisa aukstumpumpu, centieties sevi pakļaut tiem pēc iespējas mazāk. Piemēram, ja zināt, ka ekstrēmi laikapstākļi rada aukstumpumpas uzliesmojumu, jūs varat izmantot lūpu balzāmu ar SPF aizsardzību;
 • no herpes simplex vīrusinfekcijas atbrīvoties vai pilnībā novērst jaunu uzliesmojumu rašanos nav iespējams.
Vai plāksteri iespējams nogriezt brūcei atbilstošā lielumā?

Nē. No tā vajadzētu izvairīties, jo tas var ietekmēt plākstera pielipšanas spēju.

Vai plākstera lietošanas laikā var ēst un dzert?

Jā, bet vienmēr gādājiet, lai plāksteris nepārvietotos. Tā kā vīruss ir sastopams arī siekalās, nav ieteicams izmantot ar citiem cilvēkiem kopīgas glāzes vai galda piederumus.

Vai plāksteris aizsargā pret UV starojumu?

Nē. Ja iespējams, mēs iesakām nepakļaut aukstumpumpas brūci saulei.

Vai virs plākstera var uzklāt kosmētiku vai lūpu krāsu?

Jā, uz plākstera var uzklāt kosmētiku, lūpu krāsu vai saules aizsargkrēmu. Ņemiet vērā, ka krēmu vai lūpu krāsu nedrīkst uzklāt zem plākstera, jo tas var samazināt tā pielipšanas spēju.

Vai plākstera lietošanas laikā var skūpstīties?

Esiet uzmanīgi! Ja plāksteris ir pareizi novietots un piekļāvies aukstumpumpai, tas palīdz samazināt infekciju, kura izplatās no brūces. Tomēr ievērojiet tādus pašus piesardzības pasākumus, kuri ir jāievēro aukstumpumpu rašanās gadījumā. Tā kā vīruss ir arī siekalās, nav ieteicams intensīvs intīms kontakts mutes reģionā.

Vai šo produktu ir jāizmanto visu diennakti vai tikai nomoda stundās?

Vislabākajam rezultātam mēs iesakām nēsāt plāksteri 24 stundas diennaktī.