Doties uz galveno saturu

Kas ir tulznas?

Tulznu cikls

Nekavējoša tulznu apstrāde samazinās ārstēšanas laiku.
Kā parādīts, jo ātrāk uzliekat Compeed®, jo ātrāk tas samazinās sāpes. Patiesībā COMPEED® ir tik efektīvs, ka, ja tiek uzlikts pie pirmajām berzes pazīmēm (rīvēšanās un dedzināšana), tas var pat novērst tulznu veidošanos.

1. stadija: rīvēšanās un dedzināšana.

Kas notiek? Pēkšņa un nepārtraukta berze aktivizē jutīgos nervu galus ar spiedienu uz augšējo ādas kārtu un liek ādai kļūt sāpīgai, sarkanai un kairinātai.
Kā COMPEED® var palīdzēt: Uzliekot COMPEED® plāksterus tulznām, var palīdzēt novērst tālāku tulznas attīstību. Polsterveida kārta kalpo kā otra āda, veidojot aizsargbarjeru pret berzi, kas rada tulznas.

2. stadija: tulznu veidošanās.

Kas notiek? Tulznas veidojas, kad ādas augšējā kārta berzes ietekmē atdalās no apakšējās kārtas. Brīvā vieta starp abām kārtām piepildās ar šķidrumu.
Kā COMPEED® var palīdzēt: Pēc rūpīgas brūces dezinficēšanas uz skartās zonas jāuzliek COMPEED® plāksteris tulznām. Neaiztieciet to, kamēr tas nesāk atdalīties (var pielipt uz vairākām dienām). Šajā laikā COMPEED® plāksteris tulznām mazinās sāpes, amortizēs un pasargās šo zonu, lai novērstu tālākus bojājumus.

3. stadija: atvērta brūce.

Kas notiek? Jums jārīkojas ātri, ja tulzna atveras un ir atvērta brūce. Pārplīsušas tulznas ir ļoti jutīgas pret infekcijām, un šajā brīdī ir svarīgi pēc iespējas ātrāk dezinficēt brūci.
Kā COMPEED® var palīdzēt: Kad esat to dezinficējis, pārklājiet brūci ar COMPEED® plāksteri tulznām. Tas pasargās brūci no baktērijām, netīrumiem un ūdens, kas kaitē, kā arī radīs optimālu vidi dzīšanai.

4. stadija: kreveļu veidošanās.

Kas notiek? Ja tulzna netiek ārstēta, veidosies krevele. Tas notiek, jo šķidrums no brūces izžūst un rada pārklājumu. Tomēr tulznas dzīšanas laiks ar kreveli var būt ilgāks un sāpīgāks nekā ar neskartu tulznu. Krevele var arī pārsprāgt un radīt sekundāras infekcijas.
Kā COMPEED® var palīdzēt: COMPEED® plāksteris tulznām saglabā mitrumu brūcē un novērš kreveļu veidošanos, veicinot daudz ātrāku dzīšanu.

5. fāze: brūces dzīšana.

Kas notiek? Veidojas jauni audi, un brūce sadzīst.
Tulznas sadzīst septiņu dienu laikā. COMPEED® var paātrināt dzīšanas procesu:

Ja ir attiecīgi apstākļi, tulzna ir garantēta; COMPEED® plāksteri stimulē ātrāku jaunu ādas šūnu izplatīšanos brūces pamatnē un sānos, lai paātrinātu dzīšanas procesu.