Doties uz galveno saturu

Kas ir varžacs?

Kas izraisa varžacis?

Pārmērīgo spiedienu, kas rada varžacis, var izraisīt un pastiprināt vairāki faktori

To starpā ir nepiemēroti apavi: cieši apavi vai tādi, kas neder, jo īpaši kurpes ar spiciem purngaliem un augstiem papēžiem, var palielināt spiedienu uz vietām, kas balsta konkrētas pēdas zonas.

Aktīvs dzīvesveids un ilga stāvēšana uz cietām virsmām arī var palielināt spiedienu un izraisīt varžacis.

Pastāv arī citi faktori, kas saistīti ar pēdas formu un uzbūvi.

Varžacs cikls

Jūs varat nolemt atlikt varžacs ārstēšanu, līdz tā sāk sāpēt vai līdz tās izskats sāk jūs satraukt. Tā ir kļūda, jo jūs pagarināsiet ārstēšanas laiku. Jo ātrāk sākat ārstēt varžaci, jo ātrāk tā sadzīs.

1. stadija: ādas sabiezējumu veidošanās.
Ādai spiediena ietekmē sāk rasties papildu ādas šūnas. Biezā ādas zona tiek saukta par ādas sabiezējumu.

2. stadija: varžacu veidošanās.

Noņemšanas procesu paātrina ārstēšana, izmantojot COMPEED® Corn Medium Plasters, kas novērš baktēriju iekļūšanu un rada mitru vidi, kas veicina dzīšanas procesu. Ārstēšana ar COMPEED® Corn Medium Plasters un COMPEED® plāksteri varžacīm ar salicilskābi ir labākā varžacu ārstēšanas metode mājas apstākļos. COMPEED® Corn Medium Plasters ir granulveida dizains, kas nodrošina polsterējumu, izkliedējot un samazinot spiedienu uz varžaci un sniedzot tūlītēju un ilgstošu atvieglojumu. COMPEED® plāksteri varžacīm ar salicilskābi ietver salicilskābes disku, kas paātrina noņemšanu, jo tas sadala mirušās ādas šūnas, kas veido varžaci.

3. stadija: varžacu augšana.

Kad varžacs izmērs palielinās, tās galiņš izdara spiedienu uz ādas bazālo slāni un tajā esošajiem nervu galiem. Tas ir sāpju cēlonis. Lielākā daļa cilvēku nesāk ārstēt varžaci, līdz sāpes nav neciešamas vai tās izskats sāk ietekmēt viņu ikdienas aktivitātes.

4. stadija: noņemšana.

Varžacis ir īslaicīgs stāvoklis, bet ir svarīgi atcerēties: jo ātrāk sākat ārstēšanu, jo ātrāk tās var noņemt. Ir pierādīts, ka īpašas varžacu ārstēšanas izmantošana, piemēram, COMPEED® Corn Medium Plasters (vai COMPEED® plāksteri varžacīm ar salicilskābi problemātiskākām varžacīm) paātrina to noņemšanu, vienlaicīgi atvieglojot sāpes.